slogan webu - změňte či smažte dle uvážení
Navigace: Stolní tenis > Úroveň hráče

Úroveň hráče

Úroveň hráče je dána zvládnutím techniky a pohybu hry, psychickou odolností, schopností hrát hlavou a úrovní chování při zápase a v tréninku, vůlí a kázní, smyslu pro poctivou hru, uměním prohrávat a vyhrávat.

Kdo je začátečník v soutěži regionální úrovně?

Začátečník v regionální soutěži je hráč, který trénuje 2x týdně a stolní tenis hraje 3 až 5 let, tedy začíná, učí se a zdokonaluje základní údery a hledá svůj styl hry.  Ve druhé nejnižší soutěži regionální úrovně mužů má úspěšnost do 50%. Má odborné vedení a pravidelný trénink. Je hodně hráčů, kteří nikdy neopustí úroveň začátečníka. Je to v tom, že nemají možnost trénovat pod vedením kvalifikovaných trenérů, nebo nemají potřebnou výdrž a zapálení pro sport. Vinu pak hledají v použitých potazích a dřevech, které stále mění, a nikoliv v nezvládnuté technice a pohybu.

Mladému hráči začátečníkovi v regionální soutěži doporučuji celodřevo kategorie ALL+ a útočné potahy s měkkou až středně tvrdou houbou v síle 1,8 mm stejné pro FH i BH. Proč se k tomuto tématu vracím? Přečetl jsem si někde dotaz mladého hráče, který hraje pinec rok a půl, jak má změnit dřevo nebo potahy, protože nedokáže zahrát topspin do pinku. Hrál s karbonovou balsou kategorie OFF a k tomu měl Tenergy v maxu. Tady je odpověď nejenom pro něj. Mám-li doporučit pouze jednu kombinaci, tak  doporučuji dřevo Andro Temper Tech ALL+ a potahy Donic Acuda S3 v síle houby 1,8 mm na BH i FH. Při použití této kombinace si může být hráč naprosto jistý, že pokud mu nějaký úder nejde, tak je to v jeho ruce a né v pálce. Další doporučení je, že potahy musí být nové. Nekupuj hrané potahy.

Kdo je středně pokročilý hráč?

Středně pokročilý hráč zvládá správné držení pálky, základní postoj a pohyb u stolu, ovládá přiměřeně základních 18 úderů, zejméma ovládá topspin do spodní rotace BH tak FH a při nácviku má úspěšnost přes 90%, při soutěžních zápasech dokáže úspěšně útočit první topspinem nebo flipem do pinku , dokáže číst rotace, dokáže hrát proti materiálu (poráží hráče, kteří jen zakrývají nedostatky v technice), body získává aktivní hrou. Dokáže odhalit slabiny soupeře a využít jich. Při nácviku úderů dokáže zahrát 50 a více úderů za sebou u drajvu, topspinu do bloku a pinku a zvládá aktivní příjem podání. Pravidelně trénuje podání a příjem podání. Dokáže zahrát herní kombinace, které pravidelně trénuje. Středně pokročilý mladý hráč má dřevo a potahy odpovídající jeho herní úrovni, tj. celodřevo kategorie ALL až OFF a hladké univerzální nebo útočné potahy s měkčí až středně trvrdou houbou v síle 1,7 až 2,1 mm.

 

 

 
© stolni-tenis.zacit.cz - vytvořte si také své webové stránky zdarma