slogan webu - změňte či smažte dle uvážení
Navigace: Stolní tenis > Časté chyby

Časté chyby

1. Nesprávný úchop pálky brání schopnosti zahrát určité údery, použít řádně zápěstí a nakonec snižuje úroveň hry. Uchop správně pálku. Drž pálku volně a přesně podle návodu - nesvírej ji pevně a kontroluj úchop a volnost sevření držení. http://www.pingskills.com/table-tennis/strokes-and-technique/shakehand-and-penhold-grip/

2. Snaha vést míček přes síťku a na stůl, místo úderu do míčku. Nevoď míček - udeř ho.

3. Opakem řízení míčku je, když se hráči snaží třísknout do míčku příliš tvrdě. Výsledek je stejný – uděláš hodně chyb, míček nepřistane na soupeřově polovině stolu. Zvol přiměřenou sílu úderu, aby šel míček na soupeřovu polovinu. Dodržuj rychlostní omezení.

4. Někteří hráči vypadají jako by srostli s podlahou. Natahují a naklánějí se na všechny strany nebo se ani nehnou. Tak, neobávej se hýbnout nohama – pohni se směrem k míčku nebo od něj do nejlepší pozice pro úder. Hýbej se nebo prohraješ. http://www.pingskills.com/table-tennis/strokes-and-technique/footwork-basics/

5. Snaha učit se bez vedení trenéra nebo zkušeného hráče. Přijímej pomoc. Pár lekcí od trenéra ti pomůže zvládnout základní údery a základní pohyb a ušetří spoustu času později, jestliže se rozhodneš hrát soutěžně. Zvládni nejdříve základní údery bez zlozvyků.

6. Věřit každému. Nepřijímej příliš mnoho pomoci. Poslouchej náměty, přemýšlej, co ti kdo řekl, porovnej s teorií a výukovým videem. Zvaž, zda to má pro tebe význam, a když ne, tak nevhodné rady s klidem ignoruj. Má to jednu výjimku, svého trenéra poslouchej vždy.

7. Hra s nevhodnou pálkou. Koupíš-li si při přechodu z rekreáční pálky na pálku sestavenou velmi rychlé dřevo a silné rychlé potahy nebo naopak obranné dřevo a trávu nebo antitopspin, zjistíš záhy, že je nedokážeš použít. Před nákupem první sestavené pálky se zeptej trenéra nebo zkušeného hráče s jakou pálkou začít – tužší all dřevo a měkké klasické univerzální až útočné hladké potahy v síle houby 1,5 mm nebo maximálně 1,8 mm budou dostačující. Potahy zvol stejné pro BH i FH.

8. Časté střídání dřeva a potahů. Drž se své pálky (all dřevo a univerzální hladké potahy v síle houby max, 1,8 mm). Mnoho hráčů střídá kombinace potahů a dřev jako by nebyl další den pro zvládnutí té současné. Nedělej to. Měň typ potahú nebo dřeva nejdříve po roce a po poradě s trenérem nebo dobrým hráčem.

9. Neznalost pravidla. Jakmile vstoupíš do soutěže, ujisti se, že znáš pravidla stolního tenisu. Vyhneš se tak ošklivému překvapení, že tvůj zabijácký servis je označen rozhodčím za chybu, protože protihráč nevidí míček, podáváš z ruky, nad stolem nebo pod stolem. Nastuduj si pravidla.

10. Netrpělivost. Stolní tenis je hra, kterou je velmi snadné hrát, ale neuvěřitelně obtížné zvládnout. Mnoho nových hráčů očekává, že budou hrát jako experti po roce nebo dvou. Věř tomu, že z tebe po roce nebo dvou mistr určitě nebude. Stolní tenis je vše obsahující sport vyžadující soustředění, fyzičku, dovednost, vytrvalost a hru hlavou. Buď trpělivý. Stanov si postupné cíle.

Převzato z webu Grega Lettse. Volně přeložil Štefan Madarász

 

 
© stolni-tenis.zacit.cz - vytvořte si také své webové stránky zdarma