slogan webu - změňte či smažte dle uvážení
Navigace: Stolní tenis > Friendship 729 FX Super Soft

Friendship 729 FX Super Soft

Tento potah je klasika a velmi dobrá volba pro začátečníky a středně pokročilé hráče. Dá se pořídit za 280 Kč nebo i levněji. Je tedy mnohonásobně levnější než současné moderní potahy s přelepovacím efektem. Potah umí všechno a jeho nejsilnější stránkou je kontrola, schopnost hrát všechny údery s velkou jistotou a možnost měnit tempo hry. Na OFF dřevě poskytuje dostatek rychlosti při zachování výborné kontroly. Hra s tímto potahem umožňuje hezhé výměny a pohledou technickou útočnou hru blízko stolu založenou na umístění míčku a rozpohybování soupeře nejen doleva a doprava, ale taky od stolu a ke stolu, lze úspěšně zapojit zápěstí a měnit rotaci míčku, hra nad stolem je přesná včetně Korbelova banánu. Tato taktika neumožní protihráči regionální úrovně s rychlými moderními potahy postavit se správně na úder a donutí ho chybovat. Jednoduše řečeno, hráči v regionální soutěži přeceňují své schopnosti a hrají s příliš rychlým materiálem. Pokud narazí na hráče, který dokáže udržet míček ve hře, tak se vyházejí nebo se nestihnou postavit na úder včas a nezbyde jim nic jiného, než se podívat na míček který jim umístíte do opačného místa než stojí. Potah je výborný pro nácvik všech úderů. Díky menší avšak dostatečné rychlosti, výbornému bloku a přiměřené točivosti lze zůstat blíže u stolu a lépe zvládnout pohyb a stát na úder správně a včas. Pokud na míček stojíte správně a včas, tak ho taky většinou správně odehrajete zpět. Potah je vhodnou volbou nejen pro začínající hráče, ale na karbonovém OFF dřevě odvede skvělou práci i pro zkušené univerzální hráče regionální úrovně. Jedná se o jeden z nejlepších softových potahů z hlediska poměru výkon, kontrola, trvanlivost/cena. Potah je velice vhodný pro hru s plastovými míčky. Často kritizovaná "malá" rychlost potahu je pro úroveň regionální soutěže zcela dostačující. Pro začátečníky a děti doporučuji potah v síle 1,8 mm pro BH i FH a dřevo např. Andro temper tech ALL+ (hmotnost dřeva cca 70 g). Pro starší děti a dospělé začínající v regionální soutěži doporučuji sílu houby 1,8 pro BH i FH a dřevo Butterfly Petr Korbel OFF (hmotnost dřeva cca 85 g) nebo sílu houby 2,0 mm pro BH i FH a karbonové dřevo Butterfly Balsa Carbo OFF (hmotnost dřeva 70 g).

Pozn.: Při volbě síly potahu a dřeva je třeba vzít v úvahu také výslednou hmotnost pálky. Hmotnost oříznutého potahu pro hlavu 158 x 150 mm je cca 41 g při tloušťce houby 1,8 mm, 44 g pro sílu houby 2,0 mm. Proto se domnívám, že použitelná síla potahu z hlediska celkové hmotnosti pálky je pro děti a začátečníky 1,8 mm pro dřevo o hmotnosti 85 g.

Pozn.: Po nalepení a semutí ochranné fólie potahy před prvním použitím postříkejte čístičem na potahy a otřete čistící houbičkou určenou na potahy. Po každém tréninku nebo zápase potahy očistěte.

 

 
© stolni-tenis.zacit.cz - vytvořte si také své webové stránky zdarma