slogan webu - změňte či smažte dle uvážení
Navigace: Stolní tenis > Čtyřhra

Čtyřhra

Podání
Podání musí být vždy krátké a nízké nejméně na dva odskoky a nejlépe se spodní rotací a pokud možno blíže ke středové čáře.
  Příjem podání
Příjem podání musí být nízký a míček je třeba zahrát po lajně a nakrátko. (Při zahrání křížem a dlouze  se spoluhráč dostává do nevýhodného postavení a útok neodvrátí).
  Výměna
Volnější míče hrát vždy po lajně. Závěrečný úder může být veden křížem, nebude-li však dostatečně účinný, bude těžké vrátit následný kontr (půjde do odkrytého rohu).
  Pohyb – dva praváci nebo dva leváci
Pohyb praváků je v kruzích. Hráč A odehraje míček a pohybem v kruhu se přesune za spoluhráče B, který postoupí vpřed do základní pozice. Směr pohybu je podle toho, kde po odehrání hráč stojí. Stojí-li více v BH jde vlevo. Stojí-li více ve FH jde vpravo. Nestihne-li hráč udělat kruh pohybuje se v přímce do strany. Stojí-li hráč B vpravo, musí se hráč A po odehrání pohybovat směrem vlevo a naopak.
  Pohyb – pravák a levák
Pohyb praváka a leváka je jednodušší, každý má svou stanu stolu a pohybují se po přímce do stran. Pravák je vlevo, levák je vpravo.

  Taktika
Mysli, hru přizpůsob slabým a silným stránkám toho hráče z dvojice soupeře, proti kterému hraješ. Mysli také na svého spoluhráče. Je-li starší a pomalejší, nepouštěj se do rychlých výměn, kde jsou třeba rychlé nohy. Hrej takticky a počkej si na jistý závěrečný úder. Podání musí být pomalé, nízké, se spodní rotací a nejméně na dva odskoky a příjem podání krátký a po lajně.

Na základě výkladu školy PingSkills.com a informací z netu volně zpracoval a přeložil Štefan Madarász.

 
© stolni-tenis.zacit.cz - vytvořte si také své webové stránky zdarma